Przenosimy planowany na 7 i 8 kwietnia jarmark wielkanocny do Internetu – poinformował dyrektor koszalińskiego oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) Krzysztof Nieckarz. Wirtualne studio przewidziano w siedzibie instytucji.

Zgodnie z przekazaną informacją przez koszaliński KOWR, jarmark wielkanocny organizowany od 2017 r. w dotychczasowej formie musiano odwołać „z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej”.

– Jest to niewątpliwie ogromna strata dla wszystkich tych, którzy przygotowali się do sprzedaży. Także dla tych, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez konkretnych lokalnych produktów. Dlatego też KOWR OT Koszalin podjął inicjatywę, która spróbuje uratować jarmark wielkanocny. Do sprawy trzeba podejść kreatywnie i wprowadzić nowoczesne rozwiązania, które są dostępne na wyciągnięcie ręki. Postanowiliśmy, że jarmark wielkanocny przeniesiemy do internetu – poinformował Nieckarz.

Jarmark można będzie obejrzeć 7 i 8 kwietnia od godz. 13.00 na Facebooku “Polska Smakuje” – https://www.facebook.com/polskasmakujepl/. Wirtualne studio przewidziano w siedzibie ośrodka. Planowane są m.in. pokazy kulinarne z użyciem lokalnych produktów.

Jak poinformował koszaliński KOWR będzie możliwość zakupu produktów „pozostawiając zamówienie w komentarzu pod relacją na żywo”.

Udział w jarmarku wielkanocnym potwierdziło kilkunastu lokalnych producentów żywności.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA